close icon
Vítejte v destinaci Copykrea

Zjistili jsme, že procházíte z jiného místa na místo, které odpovídá tomuto webu. Nemáme web pro zemi, ze které nás navštěvujete, ale máme celosvětový web. Potvrďte prosím, který web chcete navštívit.


Časté dotazy

Máte pochybnosti? Tady je všechny vyřešíme
Pokud jste se při zadávání objednávky u Copykrea setkali s nějakými problémy nebo pochybnostmi, nebojte se, vyřešíme je za vás zde a pokud budete mít stále nějaké pochybnosti, kontaktujte nás a rádi je vyřešíme za vás.

Pochybnosti o tisku a povrchových úpravách

 • VÁZÁTE?

  Spirálové provedení je samozřejmě nejžádanější kvůli velkému množství možností, které nabízí. Barvu krytu, zadního krytu a spirály si můžete vybrat ze široké škály až 16 odstínů, které umožňují více než 900 různých kombinací pro zcela personalizovaný výsledek. Máme také další možnosti, jako je skupinová úprava (volné listy), sešívání, laminace atd.

 • JAK JSOU TISKY KVALITNÍ?

  V Copykrea vždy používáme vysoce kvalitní papír a inkousty Premium, aby vaše kopie měly co nejlepší, ostrý a profesionální povrch.

 • JAKÉ MOŽNOSTI TISKU MŮŽU ZVOLIT?

  Po nahrání souborů můžete zvolit požadovaný typ tisku: velikost a typ papíru, oboustranný nebo jednostranný tisk, orientaci, počet stran na list, počet kopií a dokončování.

 • ZAČÍNÁ TISK KAŽDÉHO SOUBORU NA NOVÉ STRÁNCE?

  Ano, každý soubor nebo dokument se začne tisknout na novou stránku.

 • MOHU SPÁJIT NĚKOLIK DÍL SPOLEČNĚ?

  Jistě, svážeme vaši práci tak, jak nám ji pošlete.

 • MOHU TISKNOUT BEZ HRANIC?

  Není možné tisknout na spadávku nebo bez okrajů.

 • JAKÝ DRUH PAPÍRU POUŽÍVÁTE K TISKU?

  Vždy používáme prvotřídní papír nejvyšší kvality s certifikací FSC a ekoznačkou. Pro výtisky 80 a 100 g používáme papír značky Navigator a pro výtisky 300 g papír značky ColorCopy.

 • JAKÝ JE MINIMÁLNÍ POČET LISTŮ, KTERÉ MŮŽU SPIRALNĚ VÁZAT?

  Neexistuje žádný minimální počet listů k vázání.

 • JAKÝ JE MAXIMÁLNÍ POČET LISTŮ, KTERÉ MŮŽU SPIRALNĚ VÁZAT?

  Maximální počet listů (nikoli stránek), které lze svázat do jednoho svazku, je 450-500. Měli byste proto počítat s tím, že pokud vaše seskupené dokumenty přesáhnou 450-500 listů, bude vazba rozdělena do více svazků, přičemž se vždy snažte, aby byly co nejpodobnější a nerozdělovaly vydání na polovinu.

 • JAK PŘIPRAVIT NÁVRH SVÉHO SOUBORU, ABYSTE ZÍSKALI NEJLEPŠÍ DOJEM?

  V Copykrea vaše dokumenty neupravujeme ani neupravujeme, takže dorazí vytištěné tak, jak jste nám soubory odeslali. To znamená, že byste měli ponechat bezpečnostní okraj bez informací alespoň 5 milimetrů, aby v případě svázání otvory ve spirále neprorazily text.

 • JAKÝ JE MAXIMÁLNÍ POČET LISTŮ, KTERÉ MŮŽU SEŠÍT?

  Maximální počet listů (nikoli stránek), které lze sešít dohromady, je 100. Proto upozorňujeme, že pokud váš soubor překročí tento počet, nebudeme je moci poslat sešité dohromady. Jako tip, pokud máte více dokumentů a chcete je všechny sešít dohromady, můžete je rozdělit do témat po 100 listech.

 • JAKÝ JE MATERIÁL A TLOUŠŤKA POTAHŮ POUŽITÝCH VE VAZBĚ?

  Máme tři typy vík: z PVC, polypropylenu a reliéfní lepenky. Průhledné přední víko je vyrobeno z PVC a má tloušťku 0,3 mm a průsvitné a barevné přední víko je vyrobeno z polypropylenu a má tloušťku 0,45 mm. Zadní obaly jsou vyrobeny z embosovaného kartonu o tloušťce 0,8 mm a z polypropylenu o tloušťce 0,45 mm.

Pochybnosti o nahrávání souborů do online konfigurátoru

 • NAHRÁVÁM SOUBOR, ALE NENAČÍTÁ SE, ZŮSTANE NAČÍTAT CELOU DOBU:

  S největší pravděpodobností příliš velké pro náš systém, který podporuje pouze soubory do 100 MB. Ale nebojte se, všechno má řešení! Protože můžete nahrát několik souborů ve stejném pořadí, doporučujeme je rozdělit, abyste problém vyřešili. Rada? Rozdělení souborů na sudé stránky zabrání vytištění prázdných stránek uprostřed úlohy.

 • V JAKÉM FORMÁTU MUSÍM NAHRÁVAT SVÉ DOKUMENTY?

  Soubory musíte nahrát ve formátu PDF. V případě, že je máte v jiném formátu, můžete použít online konvertor.

 • Z JAKÝCH ZAŘÍZENÍ MOHU TISKNOUT?

  Své soubory nám můžete posílat z jakéhokoli zařízení (mobilního telefonu, tabletu nebo počítače) s přístupem k internetu.

 • JAKÉ TISKOVÉ FORMÁTY PŘIJÍMÁTE V COPYKREA?

  Soubory lze na stránku nahrát pouze ve formátu PDF, ale nebojte se, protože pokud je máte v jakémkoli jiném formátu, můžete použít online konvertor.

 • PROČ SE PŘI NAHRÁVÁNÍ SOUBORU ZOBRAZUJE CHYBA?

  Soubor, který se pokoušíte nahrát do Copykrea, je jistě větší než 100 MB. Rozdělte jej do více souborů a zkuste to znovu.

 • MOHU JE PO NAHRÁNÍ DOKUMENTŮ OBJEDNAT?

  Ano, po nahrání můžete měnit jejich pořadí a umístění podle potřeby pomocí ikony křížku a přetažením doprava nebo doleva. Tímto způsobem můžete snadno zvolit jejich uspořádání.

 • EXISTUJE LIMIT VELIKOSTI PRO NAHRÁVÁNÍ SOUBORŮ?

  Ano, náš konfigurátor podporuje pouze soubory do 100 MB. Pokud tedy váš soubor váží více, stačí jej rozdělit na více, abyste jej mohli nahrát.

 • JE BEZPEČNÉ NAHRÁVAT MÉ DOKUMENTY PŘES INTERNET?

  Copykrea je samozřejmě absolutně bezpečná stránka, což zaručuje SSL certifikát (malý visací zámek, který předchází webovou adresu při vstupu na stránku). Služba je diskrétní a spolehlivá.

 • PROČ VYTVÁŘIT KOPIE ONLINE?

  Vytváření kopií online je mnohem jednodušší a pohodlnější, objednáte si je z domova a obdržíte je tam, bez front a komplikací. Možnosti jsou stejné jako ve fyzické kopírce: černobílé, barevné, vázané, sešívané atd. Své soubory navíc můžete nahrávat z jakéhokoli zařízení: mobilu, tabletu nebo počítače.

 • JAK JSOU MÉ SOUBORY ZACHÁZENY?

  Se všemi soubory, které nám zašlete Copykrea k tisku, bude nakládáno s maximální důvěrností. Přístup k němu budou mít pouze zaměstnanci našeho výrobního centra a zákaznického servisu, v takovém případě dojde k incidentu.

  Soubory budou uchovávány po dobu 90 dnů od data žádosti o dílo, po uplynutí této doby budou zničeny.

 • JAK MÁM ULOŽIT DOKUMENT, ABYCH MĚL JISTOTU, ŽE VÝTISK BUDE OBSAHOVAT VŠECHNY PRVKY, KTERÉ OBSAHUJE?

  Abyste měli jistotu, že obdržíte výtisk dokumentu tak, jak jej vidíte na obrazovce, doporučujeme jej uložit a odeslat do našeho online konfigurátoru ve formátu PDF/X. Tento formát umožňuje správné uložení všech poznámek, písem, obrázků a dalších prvků v dokumentu a respektuje původní vytvoření ve výtisku. Upozorňujeme však, že některé prvky mohou být nastaveny jako netisknutelné značky.

Pochybnosti o správě a zadávání objednávky

 • JE PRO OBJEDNÁVKU POTŘEBA REGISTROVAT?

  Ne, registrace není povinná pro zadání objednávky, ale doporučujeme vám se zaregistrovat pro mnoho výhod, které to má: budete mít přístup k historii objednávek, nebudete muset pokaždé vyplňovat všechna pole znovu vytvoříte novou objednávku a budete dostávat exkluzivní nabídky a slevy za to, že jste součástí naší komunity.

 • UDĚLAL JSEM CHYBU PŘI ZADÁNÍ OBJEDNÁVKY. CO MOHU UDĚLAT?

  Kontaktujte nás co nejdříve e-mailem [email protected] a náš tým zákaznického servisu najde nejlepší řešení vašeho problému.

 • JAK MŮŽU PŘISTUPOVAT KE SLEDOVÁNÍ SVÉ OBJEDNÁVKY?

  Když bude objednávka připravena, obdržíte e-mail a další, když opustí naše zařízení. Poslední bude doprovázeno sledovacím číslem, abyste mohli kdykoli zkontrolovat jeho stav.

 • JAK ZÍSKÁM FAKTURU ZA SVOU OBJEDNÁVKU?

  Při zadávání objednávky vám „Pokladna“ nabízí možnost vyžádat si fakturu. Tuto možnost budete muset jednoduše vybrat, abyste ji obdrželi na svůj e-mail.

Pochybnosti o dodávkách a cenách

 • KOLIK STOJÍ KAŽDÁ KOPIE?

  Každá černobílá kopie o velikosti A4 a hmotnosti 80 gramů stojí 0,90 Kc na stránku. Chcete to v barvě? Se stejnými vlastnostmi (list velikosti A4 80 gramů) a barevně stojí každá stránka 1,65 Kc. Jak vidíte, cena každého výtisku závisí na zvolených funkcích tisku.

 • JSOU NÁKLADY NA DOPRAVU?

  Pokud vaše objednávka přesáhne 1 500 Kc, doprava je zcela zdarma; jinak má cenu 120 Kc. Všechny objednávky jsou pečlivě zabaleny v krabici nebo kartonové obálce tak, aby dorazily na uvedenou adresu v perfektním stavu. V Copykrea také spolupracujeme s přepravními společnostmi, jako je GLS, DPD, Zásilkovna nebo DHL Express, naprosto spolehlivé, velmi rychlé a které dorazí kamkoli. Podrobnější informace můžete získat na naší stránce 'Dodací podmínky' (viz zde).

 • JE STANOVENA MINIMÁLNÍ OBJEDNÁVKA?

  Ne, nechte si vyrobit tolik kopií, kolik potřebujete, ani o jednu více a ani o jednu méně. Náklady na dopravu budou 120 Kc, pokud nepřesáhnou 1 500 Kc, a zcela zdarma, pokud objednávka přesáhne 1 500 Kc.

 • KDY DOSTANU VÝTISK?

  Obecně svou objednávku obdržíte do 24 hodin až 6 dní. Podrobnější informace o dodacích lhůtách naleznete na naší stránce Způsoby výroby a dopravy“ (viz zde).

 • JAK DOSTANU SVÉ KOPIE?

  Objednávku obdržíte s vybranou povrchovou úpravou a pohodlně zabalenou v kartonové krabici, aby k vám dorazila v perfektním stavu. Dbáme na to, abyste při přemisťování neutrpěli žádné škody.

 • KAM DORUČUJETE?

  Zasíláme kamkoli v České republice.

 • JAK MOHU KONTAKTOVAT COPYKREA?

  Můžete nás kontaktovat prostřednictvím našeho e-mailu [email protected].

 • JAKÉ PLATEBNÍ METODY MŮŽU POUŽÍT?

  Platit můžete kreditní nebo debetní kartou nebo prostřednictvím služby Paypal (Paypal nabízí svým uživatelům možnost platby ve splátkách). Podrobnější informace naleznete na naší stránce 'Platební metody' (viz zde).

 • POSÍLÁTE DO ZEMĚ?

  Ano, zasíláme do zahraničí. Každá země má však vlastní doménu Copykrea pro objednávání.